پورتال رسمی شرکت فناوران حفیظ سامانه
ورود مديران    ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور   

Hafiz_BI.jpg

تكنولوژي هوش‌تجاری یا (Business Intelligence) BI نه به‌عنوان یک محصول و نه به‌عنوان یک سیستم، بلکه به‌عنوان راهکاری توانمند به مدیران سازمان‌ها کمک مي‌کند تا با پردازش داده‌هاي موجود در سازمان و جمع‌آوری داده‌های موردنیاز خارج از سازمان و مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی و تحلیلی، دانش مورد نياز جهت تصميم‌گيری هوشمند را در سازمان ايجاد نمايند. شرکت فناوران حفیظ سامانه در راستای تحولات موجود در کشور و پاسخگویی به این بخش از نیازهای بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری جهت کمک به مدیران بانک‌ها برای تصمیم‌سازی، سامانه هوش‌تجاری خود را طراحی و پیاده‌‌سازی نموده است. این سامانه برروی بستری(framework) قدرتمند و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا طراحی گردیده درنتیجه توانمندی پاسخ به حجم بسیار بالای تراکنش‌ها را داراست.


هوشمندی سازمانی (Organizational Intelligence): هوشمندی سازمانی را می‌توان استفاده موثر، به‌جا و سریع از داده‌ها، اطلاعات، دانش و خرد افراد داخل و خارج از سازمان در تصمیم‌گیری های سطوح مختلف سازمان دانست. امروزه از هوشمندی سازمانی به عنوان یکی از اصلی ترین مزیت‌های رقابتی سازمان‌ها نام برده می‌شود.

Hafiz_BI.jpg 

هفت مساله عمده مورد هدف توسط راهکار هوش تجاری حفیظ

1)       Hafiz_BIسازمان نیازهای اطلاعاتی ضروری و حساس خود را تشخیص نمی‌دهد یا نمی‌شناسد.

2)       حجم اطلاعاتی که باید ذخیره، دسته بندی، پردازش و تحلیل شوند خیلی زیاد است.

3)       ابزارهای سیستم‌های اطلاعاتی و محاسباتی، ناکارآمد به نظر می‌رسند.

4)       از اطلاعات و داده‌های موجود در سازمان درست استفاده نمی‌شود.

5)       سیگنال‌های ضعیف از فضا و محیط کسب و کار دریافت نمی‌شود یا قابل تشخیص نیستند.

6)       اطلاعات و داده‌هایی که از برخی منابع بیرونی می‌رسند به گونه بهینه ای جمع آوری نشده‌اند.

7)       اطلاعات و دانش پرسنل سازمان به صورت بهینه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

 

 

 


 

فرآیند هوش‌تجاری حفیظ:

جهت دستیابی به گزارشات تحلیلی پیشرفته و نمایش داشبوردهای مدیریتی مناسب، برای کمک به تصمیم‌گیری مدیران یک سازمان نیاز است ابتدا داده‌های موثر در تصمیمات از منابع اطلاعاتی مختلف جمع‌آوری شود. پس از استخراج داده‌ها از منابع مختلف، اعمال پاکسازی، اعتبارسنجی و بررسی صحت داده‌ها، یکپارچه‌سازی اطلاعات، تبدیل انواع داده‌ها، لحاظ نمودن قوانین کسب‌‌و‌کار و نگهداری سوابق، انبارداده‌ای یکپارچه شامل چندین پایگاه‌داده‌ تحلیل موضوعی (Data Mart) ایجاد می‌گردد. از انبارداده یکپارچه ایجاد شده، می‌توان در خروجی‌های با ارزشی مانند موارد زیر استفاده نمود:

 

*   ساخت گزارشات موردی

*   ساخت Cube های چند بعدی برای استفاده در گزارشات تحلیلی

*   استفاده در فرآیندهای داده‌کاوی

*   استفاده در سیستم‌های پشتیبانی تصمیم(DSS)

*   سایر نیازمندی‌های اطلاعاتی و گزارشی

Hafiz_BI